Putování 2019

Zveme Vás na tradiční putování po stezce, které se letos uskuteční v sobotu 20. července 2019.

Start: na kterémkoli kontrolním stanovišti putování (od 9:00 do 15:00)

Kontrolní stanoviště: Češov (náves), Kozojedy (kostel), Sběřský rybník (na trase Kozojedy - Sběř), Sběř (bývalá škola), Velešice (kostel), Kákovice (vyhlídka), Vysoké Veselí (kostel)

Samoobslužné kontrolní stanoviště (zde si sami vezmete samolepku s razítkem): Češov - valy, Volanice

Cíl: na kontrolních stanovištích s obsluhou získá pamětní list každý, kdo v předloží startovní lístek se třemi razítky

Trasy putování: 5-25 km

Kudy: po trase naučné stezky, podrobné informace o trasách na všech kontrolních stanovištích Jak: pro putování doporučujeme použít kolo, ale povoleny jsou i všemožné další způsoby putování: pěšky, na koni nebo oslu, na koloběžce, na chůdách.... děti a domácí mazlíčky vezměte s sebou!

Co Vás čeká: divadlo pro děti (Češov, na návsi nebo na obecním úřadě - dle počasí), velká křížovka, les plný zvířátek (hra s tajenkou nejen pro děti) a další hry, HASIČI (od 9.00 na Kákovicích), prohlídky kostelů, zvonic, varhan, KONCERT (tentokrát ve Velešicích), SETKÁNÍ S VARHANÍKEM, razítka, papírové Betlémy (v bývalé škole ve Sběři a v kostele ve Velešicích),výstavka dobových fotografií a archiválií z historie školní výuky ve Sběři (Sběř bývalá škola), dílnička pro děti u kostela ve Vysokém Veselí, ...

Startovné: dospělí 20,- Kč, děti zdarma

CO / KDE / KDY (aneb podrobný itinerář)

Velká křížovka Máme připravenou křížovku pro velké. Zadání dostanete na všech kontrolních stanovištích. A pro prvních 20 úspěšných luštitelů naší velké křížovky čeká na kontrolním stanovišti ve Vysokém Veselí (Kákovice vyhlídka) a v Češově (náves) speciální odměna!

Les plný zvířátek Najdete všechna zvířata a vyluštíte naši tajenku? Pak Vás odměna nemine! Po celou dobu putování (9-15:00) mezi Velešicemi a Kákovicemi. Začít hledat můžete ve Velešicích i na Kákovicích - záleží jen na Vás:-)

Hasiči Na Kákovicích bude taky hasičské auto a hasiči - prohlédněte si hasičskou techniku v klidu a pořádně zblízka! (od 9:00) Vyzkoušíte si záchranu raněných, stříkání na cíl...

Koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velešicích - od 14:00 zahrají Radek Hanuš a Jana Vávrová, na programu bude

Setkání s varhaníkem - již tradiční a velmi oblíbená prohlídka varhan se zasvěceným výkladem zkušeného varhaníka V. Turka (ve Vysokém Veselí, ve Velešicích, a Kozojedech), časy setkání s varhaníkem: 11:00 Kozojedy, 12:00 Vysoké Veselí a 13:00 Velešice.

Loutkové divadlo pro děti Od 11 hodin v Češově na návsi a nebo na obecním úřadě (v případě nepříznivého počasí) můžete shlédnout divadelní představení “Jak vodníček uklízel rybníček” v podání souboru Kašpárek z Oskořínku

Další aktivity Pozorování přírody u Sběřského rybníka, určitě se zastavte!

Hry na Kákovicích Zábava pro děti i dospělé. Zkuste chůzi na chůdách, hod na cíl a další klasické hry! Odměny pro všechny hravé! Po celou dobu putování (9 - 15:00)

Češov - náves. Češovská náves se zvoničkou, sochou sv. Václava, lípami a pomníkem s Janem Sladkým Kozinou stojí za návštěvu vždy!

Prohlídky všech kostelů a většiny zvonic na trase Prohlédněte si kostely v Kozojedech, ve Velešicích, ve Vysokém Veselí. Můžete se podívat na kúr, zkusit šlapat měch varhan... Všechny kostely budou otevřeny po celou dobu putování (od 9 do 15:00)

Výstava papírových betlémů (ze sbírky betlémů Miroslava Hykyše) v prostorách obecního úřadu Sběř (bývalá škola) po celou dobu putování (9 - 15:00),

Program koncertu (Velešice, od 14:00)

Johann Sebastian Bach - Arioso

John Baston - Koncert C dur - Allegro, Adagio, Presto

František Xaver Brixi: Pastorela in C

Jan Křtitel Kuchař: Pastorela in C

Francois-André D. Philidor : Suite g moll - Allemande, Le Gratieux, Le Rassily, La Danoise

Georg Philipp Telemann : Koncert C dur - Andante

Anonym z Panenského Týnce: Pastorela in C “Mlynářská”

Jan Křtitel Kuchař: Andante in D

Gustav Gunsenheimer : Concertino - Allegro, Adagio I, II, Presto

Podrobnosti o trasách

Trasu si volí každý podle svého. Záleží jen na Vaši chuti, kondici, putovním prostředku.

Pokud toho chcete stihnout co nejvíce, začněte na tom kontrolním stanovišti, kam to máte nejblíže. Pořadatelé Vám poradí, kudy se vydat dál.

Putujícím s dětmi doporučujeme začít ve Vysokém Veselí dílnička pro děti, přes vyhlídku Kákovice (hry, hasiči, křížovka pro děti) do Velešic (kostel, betlémy, koncert), pak buď zpátky do Vysokého Veselí (to je super krátká trasa), nebo (pokud putují na kolách) dál po trase naučné stezky do Sběři (výstava), kolem Sběřského rybníku (pozorování přírody) do Kozojed a Češova (divadelní představení) a pak přes Volanice zpátky do Vysokého Veselí.

Občerstvení: během putování bude otevřené občerstvení ve Volanících u hasičské zbrojnice (stejný sortiment, jako byl na Volanickém slunovratu, včetně hranolek a dalších laskomin), dále je na trase běžně otevřeno několik občerstvovacích zařízení, například potraviny na náměstí ve Vysokém Veselí (běžná otevírací doba) nebo vinotéka v dolním rohu náměstí, hostinec u rybníka ve Vysokém Veselí (tady i vaří a taky tady mají zmrzlinu), hospoda ve Sběři, a snad i hasičská zbrojnice v Češově na návsi.

 
putovani_2019.txt · Poslední úprava: 2019/06/26 15:10 autor: marenka     Nahoru