Putování 2020

Zveme Vás na tradiční putování po stezce, které se letos uskuteční v sobotu 18. července 2020.

Start: na kterémkoli kontrolním stanovišti putování (od 9:00 do 15:00)

Kontrolní stanoviště: Češov (náves), Kozojedy (kostel), Sběřský rybník (na trase Kozojedy - Sběř), Sběř (bývalá škola), Velešice (kostel), Kákovice (vyhlídka), Vysoké Veselí (kostel), Volanice (hospoda)

Samoobslužné kontrolní stanoviště (zde si sami vezmete samolepku s razítkem): Češov - valy Cíl: na kontrolních stanovištích s obsluhou získá pamětní list každý, kdo předloží startovní lístek se třemi razítky

Trasy putování: 5-25 km

Kudy: po trase naučné stezky, podrobné informace o trasách na všech kontrolních stanovištích Jak: pro putování doporučujeme použít kolo, ale povoleny jsou i všemožné další způsoby putování: pěšky, na koni nebo oslu, na koloběžce, na chůdách.... děti a domácí mazlíčky vezměte s sebou!

Co Vás čeká:hudební dílnička pro děti - bubnování s Lucií (Češov, na návsi ve 12:30), velká křížovka, les plný zvířátek (hra s tajenkou nejen pro děti) a další hry, HASIČI (od 9.00 na Kákovicích), sokolník 9:00 - 11:00 Kákovice, prohlídky kostelů, zvonic, varhan, SETKÁNÍ S VARHANÍKEM ve Vysokém Veselí v 11:00, Velešicích 12:00 a v Kozojedech ve 13:30, razítka, papírové Betlémy (v bývalé škole ve Sběři a v kostele ve Velešicích),výstavka Historie spolku divadelních ochotníků ve Sběři (Sběř bývalá škola), dílnička pro děti u kostela ve Vysokém Veselí, dresy světoznámých fotbalistů u Hykyšů Velešice, ....

Startovné 20,- Kč,

CO / KDE / KDY (aneb podrobný itinerář)

Velká křížovka Máme připravenou křížovku pro velké. Zadání dostanete na všech kontrolních stanovištích. A pro prvních 20 úspěšných luštitelů naší velké křížovky čeká na kontrolním stanovišti ve Vysokém Veselí (Kákovice vyhlídka) a v Češově (náves) speciální odměna!

Les plný zvířátek Najdete všechna zvířata a vyluštíte naši tajenku? Pak Vás odměna nemine! Po celou dobu putování (9-15:00) mezi Velešicemi a Kákovicemi. Začít hledat můžete ve Velešicích i na Kákovicích - záleží jen na Vás:-)

Hasiči Na Kákovicích bude taky hasičské auto a hasiči - prohlédněte si hasičskou techniku v klidu a pořádně zblízka! (od 9:00) Vyzkoušíte si záchranu raněných, stříkání na cíl...

Setkání s varhaníkem - již tradiční a velmi oblíbená prohlídka varhan se zasvěceným výkladem zkušeného varhaníka V. Turka (ve Vysokém Veselí, ve Velešicích, a Kozojedech), časy setkání s varhaníkem: 11:00 Vysoké Veselí, Velešice 12:00 a 13:30 Kozojedy. Hudební dílnička pro děti - bubnování s Lucií Od 12:30 hodin v Češově na návsi u hasičské zbrojnice

Další aktivity Pozorování přírody u Sběřského rybníka, určitě se zastavte!

Hry na Kákovicích Zábava pro děti i dospělé. Zkuste chůzi na chůdách, hod na cíl a další klasické hry! Odměny pro všechny hravé! Po celou dobu putování (9 - 15:00)

Češov - náves. Češovská náves se zvoničkou, sochou sv. Václava, lípami a pomníkem s Janem Sladkým Kozinou stojí za návštěvu vždy!

Prohlídky všech kostelů a většiny zvonic na trase Prohlédněte si kostely v Kozojedech, ve Velešicích, ve Vysokém Veselí. Můžete se podívat na kúr, zkusit šlapat měch varhan... Všechny kostely budou otevřeny po celou dobu putování (od 9 do 15:00)

Výstava papírových betlémů (ze sbírky betlémů Miroslava Hykyše) v prostorách obecního úřadu Sběř (bývalá škola) po celou dobu putování (9 - 15:00),

Chcete se podívat nebo si vyzkoušet dresy světoznámých fotbalistů, zastavte se u Hykyšů Velešice (nad kostelem, k Veselskému háji), po celou dobu putování

Podrobnosti o trasách

Trasu si volí každý podle svého. Záleží jen na Vaši chuti, kondici, putovním prostředku.

Pokud toho chcete stihnout co nejvíce, začněte na tom kontrolním stanovišti, kam to máte nejblíže. Pořadatelé Vám poradí, kudy se vydat dál.

Putujícím s dětmi doporučujeme začít ve Vysokém Veselí dílnička pro děti, přes vyhlídku Kákovice (hry, hasiči,sokolník, křížovka pro děti) do Velešic (u Hykyšů dresy světoznámých fotbalistů, kostel, betlémy,), pak buď zpátky do Vysokého Veselí okolo studánky (to je super krátká trasa), nebo (pokud putují na kolách) dál po trase naučné stezky do Sběři (výstava), kolem Sběřského rybníku (pozorování přírody) do Kozojed a Češova (hudební dílnička pro děti Bubnování s Lucií ve 12:30) a pak přes Volanice zpátky do Vysokého Veselí.

Občerstvení: během putování bude otevřené občerstvení ve Volanících v hospodě, kde kromě pití budou v nabídce hranolky a další laskominy, dále je na trase běžně otevřeno několik občerstvovacích zařízení, například potraviny na náměstí ve Vysokém Veselí (běžná otevírací doba) nebo vinotéka v dolním rohu náměstí, hostinec u rybníka ve Vysokém Veselí (tady i vaří a taky tady mají zmrzlinu), hasičská zbrojnice v Češově na návsi.

 
putovani2020.txt · Poslední úprava: 2020/07/02 09:18 autor: marenka     Nahoru